• Pátek, Únor 27th, 2009

Při své cestě do „teplých krajin“ jsem měl cestu přes Nizozemí, kde jsem byl navštívit svou kamarádku. Protože jsem měl ještě další zastávku v Evropě, místo letadla přišlo na pořad dne auto. A tak jsem měl dobrou možnost prohlédnout mnoho míst a mezi nimi i jedno, mezi kuličkářemi v ČR sice ne příliš známé, přesto pro náš sport velmi zajímavé – Noordeloos. Městečko, kde se každoročně koná mistrovství Nizozemí v kuličkách.

Nizozemci hrají sice „jen pro zábavu“, v posledních letech se zúčastnili jediného mezinárodního turnaje, přesto se však jejich národního mistrovství účastní poměrně dost hráčů. Hrají na speciálních drahách, podle fotek připomínající malinko minigolf. Pravidla mají taková, že kdo cvrnkne poslední kuličku do důlku, vyhrává. Oba hráči mají 2 kuličky a hrají tak dlouho, dokud trefují důlek. Turnaj se hraje K. O. systémem na 1 porážku a podle slov pořadatelů se žádnému vítězi nepodařilo v budoucnu titul obhájit (čemuž se při těchto pravidlech nelze divit :) ).

Než přidám pár fotek, které jsem tam udělal, uvedu jednu perličku z jejich pravidel: 1. Rozhodčí má vždy pravdu. 2. Pokud tomu tak není, platí čl. 1.…něco podobného nám v dětství říkali učitelé ve škole. Tady to mají v oficiálních pravidlech. Inu, evidentně to „nežerou“ tolik jako my :)

Kategorie: Zbytek

Comments are closed.

-->