• Neděle, Prosinec 24th, 2006

Právě jsem rozeslal Vánoční přáníčka těm, na které mám (funkční) email. Pro ty, kterým jsem nemohl popřát osobně, činím alespoň touto cestou – doufám, že se Vám bude všechno dařit nejen těchto pár svátečních dnů, každopádně si je užijte naplno! A abyste se měli na co těšit, prozradím něco málo z toho, co bylo uděláno v průběhu tohoto měsíce pro rozvoj našeho sportu.

Od začátku měsíce jsem pracoval na dvou projektech, které nám pomohou propagovat svazové stránky od počátku nové sezóny. Možná i toto je jeden z důvodů, proč mě právě internetový marketing tak neskutečně baví – TEĎ pracuju na reklamní kampani, která by měla začít někdy v březnu. Dokážete si představit, že bych teď začal rozesílat tiskové zprávy o tom, že na jaře budou turnaje? Těžko… Na internetu ale lze s časem pracovat mnohem efektivněji.

Ale zpět k tomu, co jsem vytvořil (respektive přetvořil – jedna ze stránek již existovala, ale dlouho nebyla udržována a byla téměř nefunkční). První web, který jsem dal dohromady, se týká hry Sudoku. Když jsem se rozhlédl po českém internetu, našel jsem různé stránky na toto téma. Většina obsahovala jeden script a buď Vám jeho možnosti vyhovovaly nebo ne. Dal jsem si tedy trochu práce a dal dohromady trochu více free scriptů. Co šlo, přeložil jsem do češtiny. Lze tak hrát ve více variantách, v různých obtížnostech, s různým způsobem ovládání. Věřím, že se stránka uživatelům bude líbit. Druhou stránkou jsou pak předělané online hry. Prostě hry – a když budete chodit hrát sem, podpoříte tím i reklamní kampaň na naše turnaje.

Možná si říkáte, co mají tyto stránky společného s budoucí reklamní kampaní… Reklama na těchto webech je zprostředkovávána tzv. výměnnými systémy. Existují sítě stovek až tísíců různých stránek, které si vyměňují reklamu. Za každou cizí reklamu, zobrazenou na těchto stránkách, získáváme kredity. Za tyto kredity si pak (kdykoliv v budoucnu) můžeme nechat na oplátku zobrazovat reklamu na ostatních členských serverech. Toť princip.

Další věcí, na které jsem pracoval, bylo budování zpětných odkazů. Jednak pro www.kulicky.com, pak také pro tento weblog, ale zejména pro 2 výše zmíněné stránky. Zpětné odkazy jsou důležité nejen proto, že přes ně chodí návštěvníci, ale pokud dodržíte pár jednoduchých zásad, polepšíte si ve vyhledávačích (google, seznam atd.). V našem případě se nejedná o mnoho lidí, ale přesto jde o velice cílenou návštěvnost. Z analýzy log souborů jasně vyplývá, že nás každý rok navštívi několik desítek lidí, kteří si (byť jen amatérsky) kuličky chtějí zahrát.

Mezitím jsem si stihl na stará kolena koupit auto, abych na turnaje nemusel jezdit na skutru :-) Mohu tak pořadatelům klidně přivézt třeba své úžasné koště, které sice uz neni úplně nové, ale přesto skvěle mete. Protože řidičák jsem udělal před 8 lety a od té době za volantem neseděl, tak se s tím zatím učím jezdit. Kromě jízdy bez zapnutých světel ve 2 hodiny v noci, asi 2 neúspěšných rozjezdů na neutral či úspěšného zablokování 2 tramají najednou a zároveň jednoho jízdního pruhu v protisměru na Evropské (kdybyste se o to snažili, nepovede se Vám to) jsem žádné průs*** neudělal, a tak se snad ve zdraví dožiju okamžiku, kdy s tím opravdu budu moct cestovat na turnaje.

Mezitím odvedl skvělou práci Vít Dlouhý, člověk patřící mezi špičku českých webdesignerů, který již z 99 % dodělal šablonu nové verze svazových stránek. Přesně podle mého očekávání splňuje všechny předpoklady pro to, aby výsledkem návštěv našeho webu byli v konečném důsledku příchozí hráči. Počítám, že tak do měsíce by tento design měl nahradit ten původní (je tam mnoho nových sekcí, které ještě musím naplnit obsahem, takže to chvíli potrvá).

S kolegy z výkonného výboru jsme po mailu dořešili některé otázky ohledně organizace turnajů. V lednu nás pak čeká další pokus o povolení vybudování stálého kuličkového hřiště, kde by mohla hrát veřejnost nejen při turnajích. A protože teď nemá smysl posílat tiskové zprávy ani vylepovat letáčky apod., bude velké % úsilí zaměřeno opět na internet, kde čas naopak hraje pro nás.

Kategorie: Zbytek

Comments are closed.

-->